Chibi/Ty v Narutovi -> tady :) _____ Máš na mě nějaký dotaz? Ptej se.

MHSL 10+11 Nová tvář + Blbec jako já už nemůže existovat

24. listopadu 2012 v 14:56 | Maiki |  MHSL(my high school life)


Už to jsou cca. 2 měsíce od diskotéky. Ve škole už jsme se řádně rozkoukali a zabydleli, lépe se seznámili se spolužáky , prostě pohodička. Brigáda nám už skončila, protože všechno už bylo dotříděné. Víkendy jsme s partou trávili různě. Šli do parku, něco si někam zahrát nebo jsme se sešli u Ali doma, protože jejich barák je přímo monstrózní a její rodiče nejsou moc často doma.

Dneska je sobota a všichni mají něco na práci. Navíc už je prosinec a blíží se Vánoce. Chtěla jet nakupovat dárky, ale mamka mi volala, abych jim vypomohla ve stájích. Mají nějakou akci pro děti a navíc má dneska dorazit nový kůň. Mamka říkala, že si tam toho koně chce ustájit jedna holka co se stěhuje sem do města a bude chodit s náma do školy. Možná i do třídy. Jsem na ní docela zvědavá.

Jak jsem zamyšleně koukala ven z okýnka busu málem jsem přejela zastávku, kd emám vystoupit. Popadla jsem tašku ležící vedla mě, hodila si jí na rameno a vyběhla jsem z busu. Před areálem stálo hodně aut. To bude ta akce s dětmi. Nikde jsem neviděla přepravní, takže ten kůň asi ještě nedorazil.

"Ahoj mami. Jsem tady." vešla jsem do mamčiny kanceláře. Každý zaměstnanec tady má svojí kancelář. Je to tak podle mě lepší, protože tak má každý právo na svoje soukromí a nikdo jiný ho neruší od práce. ¨

"Ahoj Maiki. Jdeš právě včas. Na tady máš věci na převlečení. Rychle to na sebe hoď a půjdeš připravit ten box pro toho novýho koně." hodila po mně mamka igelitku a hadrama. Super. Mamka vyšla z kanceláře a někam šla. Já se rychle převlíkla do toho, co po mně hodila a převlíkla jsem se. Ještě, že si v kanclu topí, jinak bych zmrzla.

Mamča mi potom ukázala box na přípravu. Ach jo. No s chutí do toho. Nejdřív zamýst pořádně podlahu, potom nanost vrstvu sena, dát krmení a vodu. Chtěla jsem ještě napsat na tabulku jméno koně, ale to jsem neznala. Mohla jsem donýst ještě aspoň náhradní krabici s věcma na čistění. Ta je v každym boxu. Kdyby měl nějaký kůň nějakou třeba kožní nemoc tak se to nebude přenášet dál kartáčema.

"Ehm… Promiňte?" ozval se tichý hlásek za mnou. Otočila jsem a spatřila holku asi tak v mém věku s takovými červeno-hnědými vlasy.
"Potřebujete něco?" jsem zvyklá lidem co neznám vykat. Pokud nejsou se mnou ve třídě. Pomáhali

"Někde by tady měl být volný box pro mojí klisnu. Nevíte kde to je?" podrbala se na zátylku.

"Přímo tady." ukázala jsem na box, který jsem právě dokončila. "Mimochodem, já jsem Maiki." napříhla jsem ruku na znamení přátelství.

"Avi." potřásla mi rukou. "Tak já dojdu pro Ditu." otočila se a za chvilku vedla klisnu do boxu.

"Nepotřebuješ ještě něco? Jestli ne tak já půjdu pomoct mamce. Máme tady dneska nějakou akci a každá ruka se hodí." ukázala jsem směrem ven na nádvoří.

"Tak já půjdu s tebou. Stejně Dita je po cestě unavená a musí si odpočinout." obličej se jí rozzářil. Pohladila klisnu po nose a hned stála vedle mě. Zasmála jsem se a vyšla ven za mamkou.

Práce s dětma byla fajn. Jak jsou malinký tak jsou i roztomilý. Pomáhali jsme jim do sedel a vozili je kolem stájí. Avi mi celou dobu pomáhala. Je to strašně fajn holka.

"Maiki problém. Dneska nemůžeme pustit všechny koně ven ze stájí a dětí tu čím dál tím víc. Pomalu nestíháme a koní je málo. Co budeme dělat?" přiběhla za mnou mamka když jsem zrovna pomáhala domů jednomu asi 4letému chlapečku dolů z Akiny, naší koní babičky. Avi stála zrovna vedle mě a hned se ozvala.

"Můžeme použít Ditu a chodit bych s ní mohla já. Už by mohla mít potřebnou energii na to vozit děti." koukla na mamku. Ta začala přikyvovat jako ten pes s kývací hlavou. Vážně, někdy se za mamku stydim.

Avi odběhla a za chvíli už u nás stála s osedlanou Ditou. Děti se k í vrhli a Avi pomohla první holčičkce na hřbet její klisny.

"Ta holčina je fajn. Takovýhlech lidí se moc nevidí." naklonila se k mně mamka. Uchechtla jsem se. V kapse mi zavibroval mobil. Vytáhla jsem a koukla na displej. SMSka od Kita. Stálo tam : Jedu za tebou do stájí. Máš radost? Najednou jsem měla pusu jako banán. Úsměv od ucha k uchu. Vyťukala jsem odpověď s horou smajlíků a vrátila se k provádění dětí na Akině.

"Maiki!" ozvalo se od brány. Stál tam Kito s Ali, Shimou, Michelle a Narutem. Vyvalila jsem oči, ale hned jsem zase zastrčila kam patří, dovozila dítko, pomohla mu dolů a uvázala Akinu k trámu.

"Hoj lidi! Co tady všichni děláte?" překvapeně jsem k nim doběhla. S holkama jsem se objala, s Narutem si ťukla pěstí a Kitovi jsem vlepila pusu. Objal mě okolo ramen a dal mi pusu na tvář.

"Hele vy hrdličky nechte si toho. Tohle můžeme jenom my." zasmál se Naruto. Michelle po něm střelila pohledem a potom se otočila zůpátky na mně. "Byla jsem ve městě s holkama když mi Naruto napsal, že jede s Kitem do stájí za tebou. Holky mi samozřejmě četly přes rameno a řekly, že chtěj jet taky. No a tak jsme tady. Nastoupili jsme všichni před školou." vysvětlila Michelle.

"Tak to je bomba lidi fakt, že jo! Zrovna se nám hodí pomoct. Máme tady kopu dětí, pár volných koní, ale málo lidí co by ty koně vodili. Půjdete do toho?" koukla na ně s nadějí. Chvilku váhali, ale potom kývli. Zavolala jsem mamku, ať vytáhne další volný koně a já sama jsem se vrátila k Akině. Za chvilku už všichni vozili. Teda kromě Kita. Na toho kůň nevyzbyl tak šel probázet se mnou.

Konečně ta akce skončila. Postarali jsme se o koně, já se převlíkla a čekala na mamku venku s ostatníma. Kousek od nás stála Avi a něco si ťukala do mobilu. Já na ní zapomněla! Bože já jsem hrozná!

"Avi! Pojď k nánm! Nestůj tam sama!" zavolala jsem na ní a pokynula rukou směrem k nám. Po chvilce rozmýšlení k nám přicupitala. "Lidi, tohle je Avi. Avi to je Kito, Ali, Shima, Michelle a Naruto. Moji kámoši a taky spolužáci." postupně jsem ukazovala na lidi stojící okolo mě. Všichni Avi pozdravili a hned se s ní dali do řeci. Teda kromě Michelle s Narutem. Ti se vzdálili aby se mohli mazlit. Prokroutila jsem oči a bavila se s holkama. Z Avi vypadlo, že bude chodit k nám do třídy. Už byla tma a tak jsem se dost lekla, když se za mnou vynořila mamka.

"Maiki má pro ás přijet Eclaire. Taťka má ještě něco v práci. Chcdeš jet s náma nebo pojedeš s kamarádama?" zeptala se. Rozhlédla jsem se po svých přátelích.

"Pojedu busem s ostatníma." usmála jsem se na mamku. Zrovna u brány zatroubila nee-chan. Mamka odběhla a tza chvilku už si to frčela s nee-chan domů. Za 5 minut jel bus. Bylo nás v něm jenom 7, ale rámus jsme vydali za 40 lidí. Busák z nás musel chytat pěknýho nerva.

Nakonec jsem i zjistila, že Avi je moje nová sousedka. Já dneska doma byla jenom ráno v 8 a pak jsem jela do města, takže jsem stěhováky neviděla. Doma byla jsem nee-chan a mamka. Vykoupala jsem se, dala si véču (nutela, jak výživné) a zalezla si k noťásku. Na facebooku jsem si přidala Avi do přátel a koukla jestli mě nikdo neshání. Nikdo. Jsem 4ever alone. No to zase ne. Začla jsem se nudit a tak jsem si šla zahrát nějakou gamesku. Nejlíp CSko( Counter Strike). Hrála jsem sólo, nejsem zase tak dobrá abych mohla hrát s lidma na serveru.

Šla jsem spát brzo, protože jsem byla strašně unavená. Ani jsem neslyšela, že mi někdo volal. To jsem zjistila až ráno.

Zjistila jsem, že mi volalo neznámý číslo. Rozespale jsem rozeznával čísla na displeji. Po chvilce jsem to vzdala. Moc malinký číslíčka. Neochotně jsem se vyhrabal z postele. K snídani jsem si dala pořádnou porci kuličej s mlíkem. Doma byli všichni. Taťka si četl noviny, mamka věšela prádlo a nee-chan byla zalezlá u sebe v pokoji a něco dělala. Nevím co. Po snídani jsem se umyla, učesala a sedla si k telce. Nic nedávali tak jsem zalezla do pokoje na notebook. Nikde nikdo nebyl. Tak jsem oznámila, že jedu do města, popadla jsem peněženku, tašku, oblíkla se a vyšla ven. Zazvonila jsem ještě na Avi jestli nechce jít nakupovat, ale musela pomoct doma se zabydlováním. Obvolala jsem naší partu. Michelle se flákala s Narutem, Ali se Shimou jeli na sraz One Direction (pořád o těch srá*ích mluvěj, to se nedá poslouchat, kdyby aspoň uměli zpívat!) a Kito měl nějaký obýhání ve městě. Když jsem mu nabídla, že bysme se mohli sejít ve městě, nervózně se vymluvil a típnul to. Zamračila jsem se na displej,ale dál jsem to neřešila.

Nákupní mise byla úspěšná. Nakoupila jsem rpoo všechny z rodiny a i dárky pro lidi z naší party. Stála jsem na zastávce, čekala na bus amrzlo mi celý tělo. Rozhlížela jsem kolem po někom známým a trochu poposkakovala abych se zahřála. Spatřila jsem tu dobře známou hnědou místy rozčepýřenou hlavu. Usmála jsem se a chtěla na něj zavolat, jenže se vedle něj vynořila nějaká fialovlasá holka. Smála se na něj a různě ho obíhala. Nic jsem nevnímala, jenom tamty dva. Kito tu holku nakonec objal a dal jí pusu na tvář. Neznámá se s ním rozloučila a někam odběhla. Kito jí zamával a šel jiným směrem. Něco ťukal do mobilu a za chvilku ho zvedl k uchu. V tom jsem ucítila brnění mobilu ve své kapse. Přendala jsem si všechny tašky do jedné ruky a mrkla na displej. Kito. To tak mu to zvednu když jsem ho právě viděla s jinou! To se teda plete chlapec! Típla jsem to a nastoupila do busu, který zrovna přijel.

Doma jsem uklidila dárky. V hlavě mi pořád hrála ta scéna, jaktu holku objímá a dává jí pusu na tvář. Ucítila jsem na tváři slzua hned si jí setřela. Mobil mi neustále vibroval. Volej si jak chceš, já ti to nezvednu.

Když už to byůl asi 3O.tý hovor zvedla jsem mu to.

"Maiki konečně. Kde jseš?Už jsem se bál, že se ti něco stalo." nasadil ustaraný tón. "Jsem v pohodě. Co chceš?" štěkla jsem na něj. To je zmetek ten kluk! To není možný!

"Stalo se něco? Zníš podrážděně. No já volám jestli jsi ještě ve městě, jestli by jsme se teda sešli." abych ještě nezněla uraženě, když mě podvádíš blbečku! "Jo něco se stalo! A ve městě už nejsem! Jaks mi to mohl udělat?! Já vás viděla!" zvýšila jsem na něj hlas a znova ucítila slzu na tváří. Tentokrát jsem jí tam nechala.

"Počkej co? Jaks nás viděla? Co jsem ti udělal? Jestli si myslíš, že mám nějakou jinou tak se pleteš! A kdes na to prosimtě přišla?"

"Já vís viděla! Tebe a tu fialovlasou! Jak se kolem tebe motala a tys jí pak dal pusu!" nafoukla jsem tváře.

"Cože? Tohle? Hahaha Maiki ti jsi, ale trdlo. To byla moje sestra. To je jasný, že jsem jí dal pusu když je to moje sestra. Dlouho jsme se neviděli a ona dneska přijela na pár dní domů tak jsem jí šel vyzvednout z nádraží. Motala se kolem mě, protože mi vyprávěla všecno možný. Potom jsme uviděli bráchu a ten jí odvezl autem domů. Rozloučili jsme se pusou na tvář. Vážně tohle nic nebylo." smál se se při vysvětlování. Chvilku jsem se nezmohla ani na slovo. Tak takhle to bylo. Já jsem ale blbec vážně!

"Promiň Kito jsem blbá." zabořila jsem tvář mezi kolena.

"V pořádku. Taky bych asi takhle vyváděl kdybych tě takhle viděl a nevěděl, že je to tvůj příbuzný."

"Takže všechno OK?" zeptala jsem se trochu nejistě.

"To víš, že jo." zasmál se a já usmála. Potom jsem to típla a koukla se ven z okna. Já jsem to, ale blbec viďte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rena Stirk -> Ria. Rena Stirk -> Ria. | Web | 25. listopadu 2012 v 12:11 | Reagovat

A já už jsem se bála.. to mi nedělej :D Ale nice chapter, piš dál.. je to zajímavý.. :D

2 Avi Avi | 26. listopadu 2012 v 23:08 | Reagovat

Je to napínaví...A je to hustý..:D :D :D
Chtěla bych bydlet vedle tebe no:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama