Chibi/Ty v Narutovi -> tady :) _____ Máš na mě nějaký dotaz? Ptej se.

Seikatsu - 3.díl

11. března 2013 v 20:13 | Maiki |  Seikatsu

Tentokrát bez obrázku ^^ .. ještě nejsem ve fázi, kdy sem budu moct dát oficiální obrázek :DS mamkou jsme se vydaly hledat onoho plyšáka, který by měl odhánět zlé sny. Po asi 2 hodinách jsme ho našly. Byl celý zaprášený a chybělo mu oko. Vypadal děsivě. Mamka ho vyprala a přišila mu nové oko. Jako nový. Položila jsem si ho na postel a šla pomáhat mamce.
K večeři jsme s mamkou udělaly dango. Domácí není špatné, ale ze stánku je lepší. Navečeřely jsme se v tichosti. Nemám ráda ticho, ale atmosféra u stolu byla taková nejistá, tak jsem nechtěla ještě přihoršit.
Po večeři jsem nechala nádobí na Ec-chan s mamčou a šla se umýt. Máme obrovskou koupelnu. Vzhledem k velikosti domu je opravdu obrovská Ne, že by dům byl nějaký miniaturní, ale řekněte, kdo má v koupelně jezírko s horkými prameny? Na židli vedle jezírka jsem si dala ručník a pyžamo. Svlékla jsem se a pomalu se ponořila do horkých pramenů. Malý ručník jsem měla položený na hlavě. Nevím proč, ale koupu se takhle odjakživa. Vlasy jsem se zapomenula sepnout. Já baka! Vlasy mám dlouhé až do konce zad a při koupání si je nesepnu. Inteligence, že?
Po umytí jsem zalezla do svého pokoje. Chvilku jsem si ještě četla, ale únava mě přemáhala čím dál tím víc a abych neusnula při světle, odložila jsem knížku a zhasla. Mokré vlasy nejsou v posteli moc příjemné. Ráno budu vypadat jako pudlík. Našmátrala jsem znovu objeveného plyšáka a přitiskla ho k sobě. Jen prosím, ať se mi nezdá žádný zlý sen.

Cítila jsem, že jsem vzhůru. Protáhla jsem se a otevřela oči. Venku už bylo světlo. Posadila jsem se na posteli. Takže plyšák zabírá. Žádný zlý sen jsem neměla. Zamířila jsem ke skříni a převlékla se.
V kuchyni to vonělo čerstvou omeletou. Sedla jsem si ke stolu a přitáhla si k sobě již nandaný talíř.
"Maiki! Ten byl pro Eclaire. Tobě zrovna omeletu smažím!" pokárala mě mamka, když už jsem měla vidličku se soustem v ústech.
"Žeklaš požďe." Zahuhlala jsem a strčila so do pusy další sousto.
"Dobré ráno. Prcku vypadáš jako pudl. Co máme k snídani?" do kuchyně vešla sestřička a sedla si na židli vedle mě. Mamka před ní postavila omeletu a Ec-chan se do ní hned pustila.
Po snídani jsem vyběhla směrem k akademii. Cestou jsem se uviděla ve výloze nějakého krámu. Pudl, jak jinak.
Nějak jsem se zapomněla u obchodu s knížkami a do akademie jsem přiběhla pozdě. Vchod už byl zamčený. Jak já se tam jenom dostanu? Tohle nevyrazím. Možná by šlo okno. Běžela jsem k oknům budovy a hledala naší třídu. Konečně jsem ji našla. Zaťukala jsem na okno, aby mi otevřeli. Nějaký kluk sedící nejblíž mi překvapeně otevřel. Vyhoupla jsem se na parapet. Chtěla jsem seskočit a tiše se proplížit na své místo, ale sensei mě už zmerčil.
"Maiki! Co tam děláš?" křikl na mě. Lekla jsem se a spadla z parapetu hezky na podlahu. Le placák. Celá třída se rozesmála. Bleskurychle jsem se zvedla a dělala jako by se nic nedělo. Zamířila jsem na svoje místo a sedla si.
"Vypadáš jako ovce. Tos spala s mokrými vlasy?" dusila v sobě smích Michelle.
"Náhodou tohle je nová image! Ovce style, jsi neslyšela? To teď frčí." Obhájila jsem svůj účes. Michelle dostala výbuch smíchu. Sensei se na mě podíval nemilým pohledem. Ale vždyť já se nesměju!

"Uá, konečně konec. Dneska to bylo nekonečný! Tak co, zajdeme někam na jídlo?" protáhla jsem se a zeptala se kamarádek.
"Jasně! Pojďme třeba do Ichiraku!" navrhla Hannah. Končí ve stejnou dobu jako my, takže není problém někam zajít.
"Ehm Maiki, máš žvýkačku ve vlasech." Upozornila mě Michelle.
"He?" začala jsem si ohmatávat vlasy. Doufala jsem, že žvýkačka bude někde u konce vlasů nebo tak abych to nemusela stříhat hodně nakrátko. K mojí smůle byla žvýkačka nalepená v místech, kde mi končil krk. To ne!
"Ojoj, to nevypadá dobře. Budeš muset nakrátko. A hodně." Shrnula to Hannah.
"Jiná možnost není co? Ach jo. No co s tím nadělám. Budu muset říct mamce aby mě ošmikala." Podrbala jsem se ve vlasech.
"Teda holka, já tě obdivuju. Stát se tohle mně tak zuřím. A hodně." Zakroutila hlavou Michelle. Nojo, když ona nedá na svoje vlasy dopustit. Nikdo se jich nesmí dotknout. Ani já a to znám Michelle už skoro 10 let. Od školky.
"Tak se nejdřív zajdeme najíst ne?" změnila jsem téma.
"Yosh!" vykřikla vítězně Hannah a vyběhly jsme k Ichiraku.

"Holky víte, že už zítra máme ty zkoušky? Jsem šíleně nervózní. Co když to zkazím?" vyklouzlo nakonec z Michelle když jedla svůj ramen.
"He?! Už zítra jsou ty zkoušky?! Já myslela, až příští týden!" vyjekla jsem.
"Tys včera vlastně odešla domů. Sensei říkal, že zítra budou zkoušky. Neboj nebude to těžký. Letos bude jenom zkoušení z justu. Sensei nám sice říkal i jiný varianty, ale ty jutsu zmiňoval nejvíckrát a říkal, ať si je určitě procvičíme, takže logicky bude zkouška z jutsu. Hračka." Vedla svůj monolog Hannah a přitom šťastně jedla ramen.
"Odkdy zrovna ty myslíš logicky?" nadzvedla jsem obočí. Kdybych to uměla, tak zvednu jenom jedno aby to mělo efekt, ale jaksi mi to nejde.
"Já? Přece odvždy! Ty to nevíš, ale já jsem velmi logická bytost." Zaťukala si Hannah rukou na čelo.
"Jo. Jasně. Logický bytost existuje. Jasně." Prohodila ironicky Michelle.
"Něco proti?" ozvala se trochu dotčeně Hannah.
"Jo, něco by bylo. Třeba to, že žádná logický bytost neexistuje." Zavrčela Michelle. Co těm dvěma je?
"To byla legrace pokud sis nevšimla. To máš krámy nebo co, že jsi tak podrážděná?" nadzvedla Hannah jedno obočí. Sakra jak to dělá?!
"Sorry Maiki, ale tohle nechci poslouchat. Jdu domů. Měj se." Michelle se zvedla, hodila prachy na stůl a odešla. Naklonila jsem hlavu na levou stranu jako nechápající pes. Zbytek ramenu jsme dojedly v tichosti.

"Tadaima!" zavolala jsem z předsíně do domu. Zula jsem si boty a vyšla do kuchyně.
"Oakiri. Jak bylo na akademii?" pozdravila mě mamka. Stála u linky a myla nádobí.
"Nijak zvlášť. Jenom už zítra máme zkoušky. Jo a někdo mi nalepil žvejku do vlasů. Bude to chtít nekrátko mami." Při poslední větě jsem se kousla do rtu. Mamka se ke mně otočila a do utěrky si utírala ruce. Poté utěrku odložila na linku a přešla ke mně. Podívala se na mé vlasy.
"To bude chtít trochu víc nakrátko. Maiki budeš to mít skoro jako kluk." Povzdychla si mamka. "Pojď se mnou do koupeny, něco s tím uděláme." Líným krokem jsem se ploužila za mamkou do koupelnu. Posadila jsem se na stoličku, kterou máme hned vedle umyvadla. Musela jsem si přes sebe dát pár ručníků, abych neměla oblečení od vlasů. Mamka se pustila do díla. Zhluboka jsem se nadechla a podívala se na stěnu. Však ono to doroste.
S každým šmiknutím jsem měla lehčí hlavu. Vlasy se pode mnou vrstvily a já cítila, že mi to je líto. Tolik vzpomínek se v nich ukrývalo.

"Tak hotovo." Ozvala se mamka. Shodila jsem ze sebe ručníky a přešla k zrcadlu. Vlasy jsem měla opravdu hodné krátké. Přední prameny mi mamka nechala tak dlouhé, jak byli předtím. Jenže mně se takhle nelíbily. Posunula jsem si pěšinku o kousek doprava. Vzala jsem mamce z rukou nůžky a kousek černého pramenu jsem si ušmikla. Pramen mi končil u oka.
"Maiki! Co to děláš?" vyjekla mamka. Takhle se mi to líbí. Otočila jsem se k ní s úsměvem ve tváři.
"Takhle se to dělá mami" zvedla jsem palec a vyběhla z koupelny na zahradu. Bosé nohy jsem zaryla do zelené trávy a vychutnávala si ten pocit odlehčení. Zafoukal vítr a zavál mi vlasy do obličeje. Odendala jsem je stranou a usmála se. Vdechla jsem vzduch do plic. Zítra u zkoušek určitě uspěju! Díky těm kratším vlasům se cítím sebevědomější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kim Kim | Web | 11. března 2013 v 20:30 | Reagovat

Ńjáá x33 úža Maiki :3 Nečakala som , že pôjde nakrátko tak skoro ! :D No ... úža ako obvikle x3

2 Tayuš Tayuš | Web | 12. března 2013 v 15:51 | Reagovat

Ovce staly!! xD ..OMK!! Boží,
nečekala sem že ji ostříháš,tak brzy :D ... Super díl,a na zkoušky se moc těším ;) ... :D

3 Katty Katty | 13. března 2013 v 8:51 | Reagovat

Kyaaaa *3* Maiki má krátké vlasy!! :33 Úžasný dílek! Akorát bych se nenechala stříhat jen kvůli žvýkačce :DD

4 Aiko Aiko | E-mail | 14. března 2013 v 19:40 | Reagovat

Píš dialší diel a hneď onee! xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama